
Planinsko društvo Podpeč-Preserje vabi vse člane društva v soboto, 26. 3. 2022 na KOŠENJAK 1522 m – južni del Golice ( Koralpe ) – nad Dravogradom .
Odhod v soboto zjutraj je: Preserje ob 6 uri,
Ustavili se bomo tudi v Kamniku pod Krimom, Podpeči, Notranjih in Vnanjih Goricah in na Brezovici.
Z Brezovice se bomo odpeljali do Velenja in po Mislinjski dolini mimo Slovenj Gradca skozi Dravograd do vasice Ojstrica.
Tu bomo pustili avtobus in se peš povzpeli do Planinskega doma na Košenjaku 1169 m. Za pot do doma bomo potrebovali priližno eno uro. Po krajšem počitku se bomo povzpeli na vrh Košenjaka. Hoje do vrha bo približno eno uro. Po vrnitvi v kočo se bomo malo oddahnili. Domov se bomo vračali po isti poti.
Cena izleta je 20 EUR
Prijave zbira Marko Goršič telefon 3631-175 ali 041 795-006 (v večernih urah)
Rok za prijave je do četrtka 24. 3. 2022
Izlet bo vodil planinski vodnik Marko Goršič
VABLJENI
Udeleženec pohoda s prijavo za pohod potrdi, da je seznanjen z zahtevnostjo pohoda ter izpolnjuje pogoje za varno sodelovanje na njem. Ima plačano članarino PZS za tekoče leto. Se ravna v skladu s častnim kodeksom slovenskih planincev in mora dosledno upoštevati navodila vodnikov.
Vsak udeleženec je dolžan imeti s seboj »Osebni komplet prve pomoči«